do góry

SkinUp

Jak zadbać o skórę podczas wysiłku fizycznego?

Aktywność fizyczna szczególnie korzystnie wpływa na nasze ciało i zdrowie. Jednak podczas wysiłku należy zwrócić uwagę również na skórę, która pocąc się traci cenne składniki. Doskonałym sposobem na zadbanie o nią jest mgiełka SKIN UP Open Air Sport, wzbogacona o oligominerały.

Sport to zdrowie i nikt nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Jednak wybierając odpowiedni strój, czy buty do ćwiczeń, często zapominamy na jakie działanie podczas treningu narażona jest nasza skóra. Czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, promienie słoneczne (przy treningu na zewnątrz), czy po prostu wzmożona produkcja potu, która ma miejsce podczas ćwiczeń, wysuszają skórę i sprawiają, że zostaje ona pozbawiona tak ważnych dla niej składników. Trenując, warto poświęcić jej sporo uwagi. Nieważne, czy nasze treningi odbywają się w domowym zaciszu, na siłowni, czy preferujemy sport na świeżym powietrzu – mgiełka SKIN UP Open Air Sport zatroszczy się o skórę w każdej z tych sytuacji.

SKIN UP to ultranowoczesne urządzenie, wykorzystujące specjalistyczną technologię, aby przetransportować składniki aktywne w głąb skóry. Nad jego stworzeniem czuwali wybitni kosmetolodzy,  zajmujący się rozwojem i badaniem tej dziedziny we włoskim Uniwersytecie Ferrara. Mgiełka Open Air Sport powstała z myślą o osobach intensywnie uprawiających sport. Ich skóra, narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, szybko się odwadnia, a pot, wydzielany podczas ćwiczeń, sprzyja rozwojowi bakterii. Zawarty w produkcie kompleks składników aktywnych (kwas hialuronowy pochodzenia biotechnologicznego, kwas alfa-liponowy, koenzym Q10), został wzbogacony o cenne oligominerały, które doskonale nawilżają skórę i chronią ją przed utratą wody. Ich skuteczność potwierdzają ogólnoświatowe badania, dzięki którym udowodniono, że zarówno oligominerały, jak i występujące z nimi witaminy, mają terapeutyczne działanie na cerę. Urządzenie SKIN UP dostępne jest w wielu wersjach kolorystycznych, a samą mgiełkę można zamówić w wersji bezzapachowej lub perfumowanej.